• "Kujawiaczkowa Grupa Aktorska" to Niesamowici Ludzie - dwie Nauczycielki oraz Rodzice "Kujawiaczkowych" Przedszkolaków z ogromnymi pokładami energii oraz chęciami - do działania, pracy, pomocy oraz dawania siebie - po prostu z ogromnymi Serduchami <3

Ale od początku...

Pani Wioleta od lat marzyła o tym, by zaktywizować Rodziców swoich "przedszkolnych dzieci". Chciała stworzyć takie "małe - wielkie COŚ" dla Dzieci. I w końcu się udało! W 2022 roku z Jej inicjatywy powstała "Biedronkowa Grupa Aktorska". Dlaczego "Biedronkowa?" Ponieważ w jej skład wchodziły Nauczycielki oraz chętni Rodzice Dzieci z grupy "Biedronek".

Reżyserki (nauczycielki) były, aktorzy (rodzice) byli, pomysł na pierwszy spektakl też był! Zaczęły się więc cotygodniowe, popołudniowe spotkania, poznawanie się, docieranie, losowanie ról (a ile było przy tym śmiechu:)) oraz oczywiście próby. A w tak zwanym międzyczasie szykowanie scenografii i kostiumów. Efekt był niesamowity!

10 czerwca 2022 roku odbyła się premiera zabawnego, ale z przesłaniem przedstawienia "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Dzieci były oczarowane występem Rodziców. Cel osiągnięty! :)

We wrześniu 2022 roku "Biedronkowa Grupa Aktorska" zmieniła nazwę na "Kujawiaczkową Grupę Aktorską", ponieważ aktorami stali się również Rodzice Dzieci z innych grup. Dołączyli również dwaj tatusiowie - muzycy - gitarzyści. Tego nam brakowało. Nowe twarze, nowa energia i nowe przyjaźnie :)

Dla kujawiaczkowych aktorów pomoc to drugie imię, dlatego, gdy Przedszkole organizowało akcję charytatywną dla swojego Przedszkolaka "Kujawiaczek dla Dominika", nie było mowy, że nie weźmiemy w tym udziału. 15 października wystąpiliśmy przed poważniejszą, mniej dziecięcą, publicznością. Dodatkowo zaśpiewaliśmy napisaną specjalnie na tę okazję piosenkę do znanej melodii "Moja i Twoja nadzieja". To dopiero wzruszające przeżycie!

Po tym wydarzeniu zaczęły się próby do kolejnego przedstawienia - opartego na baśni J. Ch. Andersena pt. "Dziewczynka z zapałkami".

Spontaniczność to również dobre słowo na określenie naszej grupy. Czas na grupowy śpiew :) Wzięliśmy udział w kuratoryjnej akcji "Z kolędą po regionie". W kujawskiej, stworzonej w kilka godzin aranżacji, nagraliśmy śpiew kolędy "Cicha noc" przełożonej na gwarę kujawską. Na szczęście języki nam się nie połamały. :)

A na początku stycznia odbyła się premiera naszej "Dziewczynki z zapałkami". Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie napisali własnego, pozytywnego zakończenia. Łzom wzruszenia nie było końca. A największą niespodzianką było wręczenie podziękowania za wspólne kolędowanie z rąk Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - Pani Agnieszki Molendy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod koniec stycznia? Nie może zabraknąć występu "Kujawiaczkowej Grupy Aktorskiej". Też tam byliśmy i pomagaliśmy, jak umieliśmy najlepiej!

Teraz czas na kolejny spektakl, który już w przygotowaniu... Czekajcie Państwo z niecierpliwością. Obiecujemy - warto czekać! Premiera już w czerwcu...

Skład "Biedronkowej Grupy Aktorskiej":

Reżyserki: Wioleta Gabryszak Nogalska, Patrycja Sobczyńska

Aktorzy: Joanna Kopacz, Justyna Orlikowska, Patrycja Woźniak, Izabela Łochocka, Natalia Pszczoła, Aleksandra Padyjasek, Aneta Patyk, Anna Kożyczkowska, Anna Noszkowicz, Jolanta Bitowt - Jabłońska, Ewa Śmigiel, Piotr Kopacz, Krzysztof Cichy

Obecny skład "Kujawiaczkowej Grupy Aktorskiej":

Reżyserki: Wioleta Gabryszak Nogalska, Patrycja Sobczyńska

Aktorzy: Joanna Kopacz, Patrycja Woźniak, Izabela Łochocka, Aleksandra Padyjasek, Aneta Patyk, Anna Kożyczkowska, Anna Noszkowicz, Jolanta Bitowt - Jabłońska, Ewa Śmigiel, Joanna Skonieczka, Małgorzata Starszak - Lach, Katarzyna Dzierżanowska, Anna Marszałek, Piotr Kopacz, Krzysztof Cichy, Tomasz Buczkowski, Radosław Patyk