• Warsztaty

• Warsztaty z Integracji Sensorycznej

28 lutego odbyły się warsztaty z Integracji Sensorycznej.

Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość bawić się razem wykorzystując wszystkie zmysły.

Najpierw rodzice masowali dzieci różnymi masażerami, bawili się kołderką obciążeniową. Później dzieci manipulowały  pomponami z wykorzystaniem szczypcy. Najodważniejsi tatusiowe oraz mamusie wybujali w kocach wszystkie dzieci. A na końcu przedszkolaki wyciszały się przy masach sensorycznych, masie Niutonowskiej oraz ryżu.

Wszyscy świetnie się bawili. Najlepiej było to widać na niesamowicie brudnych i uśmiechniętych dzieciach.

WARSZTATY LOGOPEDYCZNE  "JĘZYCZKOWE FIGLE-MIGLE"

Za nami już trzecie warsztaty logopedyczne pt. " Języczkowe figle-migle" podczas których rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli  w zabawach |i ćwiczeniach stymulujących rozwój mowy. Atmosfera podczas warsztatów była niesamowicie przyjazna. Śmiechui dobrej zabawy było sporo. Tylko kiedy dziecko czuje, że się bawi, najlepiej przyswaja sobie nowe umiejętności. Dzięki takim spotkaniom rodzice mogą prawidłowo utrwalać przepracowane ćwiczenia z dzieckiem w domu. Tylko systematyczna praca w terapii przynosi sukces. Cieszymy się , że rodzice dzieci 4-letnich ( bo dla nich są te warsztaty organizowane)  tak licznie korzystają z tej możliwości spędzania
          z dzieckiem czasu. Podczas warsztatów skupiamy się na  profilaktyce narządów mowy tzn.  na:

• ćwiczenia języka, warg, żuchwy, podniebienia;
          • ćwiczeniach fonacyjno-oddechowych ( siła wydechu, wydłużenie fazy wydechu);
          • ćwiczeniach artykulacyjnych ( utrwalenie głosek szumiących);
          • ćwiczeniach prawidłowego żucia i przeżuwania;
          • ćwiczeniach słuchowych.

Jednym słowem na praksji i  kinestetycznej gnozji narządów mowy. Czekamy już na kolejne spotkanie, które odbędzie się 26.04.2023r.

Już teraz zapraszamy J

mgr Aleksandra Smolinska oraz mgr Wioleta Gabryszak-Nogalska